All Achievements

Year 2015 – 2019

Arkavidia Programming Contest 2018

Christopher Samuel

4th Place

Arkavidia Programming Contest 2018

Andreas Martin

15th Place

ACM-ICPC Asia Nakhon Pathom Regional Contest 2017

Team TriAn:

  • Anton Wibowo
  • Antonius Ivan Dharmala
  • Andreas Cendranata

24th Place

ACM-ICPC Asia Nakhon Pathom Regional Contest 2017

Team Super-Vin:

  • Hansvin Tandi Sugata
  • Vincent Alfred
  • Vinda Huang

6th Place

ACM-ICPC Asia Yangon Regional Contest 2017

Team Subarashii Team:

  • Rafael Herman Yosef
  • Willson Wijaya
  • Christopher Samuel

9th Place

ACM-ICPC Asia Yangon Regional Contest 2017

Team Videamus Lumen:

  • Andreas Martin
  • Edward Keitaro Heru
  • Jasson Liudy

10th Place

ACM-ICPC Asia Hua-Lien Regional Contest 2017

Team SSR:

  • Ricky Sentoso
  • Sebastian Mualim
  • Lie, Maximilianus Maria Kolbe

15th Place

ACM-ICPC Asia Hua-Lien Regional Contest 2017

Team ACInOneGo:

  • Nergi Rahardi
  • Handrian Vittorio
  • Andi Halim

11th Place

ACM-ICPC Asia Jakarta Regional Contest 2017

Team SSR:

  • Ricky Sentoso
  • Sebastian Mualim
  • Lie, Maximilianus Maria Kolbe

14th Place

ACM-ICPC Asia Jakarta Regional Contest 2017

Team SillyMistakeCostMeOneAC:

  • Nergi Rahardi
  • Handrian Vittorio
  • Andi Halim

Kode Indonesia 2017

Ricky Sentoso

Kode Indonesia 2017

Arnold Ardianto

Indonesia National Contest 2017

Team Subarashii Team:

  • Rafael Herman Yosef
  • Willson Wijaya
  • Christopher Samuel

7th Place

Indonesia National Contest 2017

Team SillyMistakeCostMeOneAC:

  • Nergi Rahardi
  • Handrian Vittorio
  • Andi Halim

9th Place

Indonesia National Contest 2017

Team SSR:

  • Ricky Sentoso
  • Sebastian Mualim
  • Lie, Maximilianus Maria Kolbe

13th Place

Indonesia National Contest 2017

Team Milagro:

  • Edward Keitaro Heru
  • Antonius Ivan Dharmala
  • Anton Wibowo

UMN’s Festival Senior Competitive Programming Contest 2017

Team Pyon!:

  • Christopher Samuel
  • Nicholas Setyawan Hudyono
  • Philip Andreas Nugraha

UMN’s Festival Senior Competitive Programming Contest 2017

Team Codeseeker:

  • Rafael Herman Yosef
  • Christofer Wibisono
  • Yeckli Lien

ACM-ICPC Provincial Maranatha 2017

Team Re:Coders:

  • Christopher Samuel
  • Rafael Herman Yosef
  • Willson Wijaya

ACM-ICPC Provincial Maranatha 2017

Team Ayas Kecil:

  • Ricky Sentoso
  • Sebastian Mualim
  • Lie, Maximilianus Maria Kolbe

ACM-ICPC World Finals 2017

Team gungnir:

  • Albert Darmawan
  • Rafael Herman Yosef
  • Willson Wijaya

IdeaFuse ACM-ICPC Multi-Provincial 2017

Team Svalinn:

  • Nergi Rahardi
  • Sebastian Mualim
  • Christopher Samuel

1st Place Trophy

ITobaFest 2017

Christopher Samuel

4th Place

VOCOMFEST 2017

Team Toup_Ord_Leir_Bag:

  • Lie, Maximilianus Maria Kolbe
  • Christopher Samuel
  • Edward Keitaro Heru

13th Place

ACM-ICPC Asia Yangon Regional Contest 2016

Team gungnir:

  • Albert Darmawan
  • Rafael Herman Yosef
  • Willson Wijaya

29th Place

ACM-ICPC Asia Chung-Li Regional Contest 2016

Team WingedDragonofRAA:

  • Ricky Sentoso
  • Andi Halim
  • Antonius Ivan Dharmala

22nd Place

ACM-ICPC Asia Jakarta Regional Contest 2016

Team Rapelbee:

  • Christopher Samuel
  • Andreas Martin
  • Edward Keitaro Heru

Indonesia National Contest 2016

Team WingedDragonofRAA:

  • Ricky Sentoso
  • Andi Halim
  • Antonius Ivan Dharmala

Year 2010 – 2014

No data!
We are currently compiling all of our achievements.

Year 2005 – 2009

No data!
We are currently compiling all of our achievements.

Year 2000 – 2004

No data!
We are currently compiling all of our achievements.

Year 1995 – 1999

No data!
We are currently compiling all of our achievements.